Wyniki wyszukiwania dla:

NIEDZIELA 7.07.2024

Najdrożsi Parafianie,
jako Salezjanie Księdza Bosko od 1 lipca rozpoczęliśmy posługę duszpasterską i wychowawczą w Giżycku. Na prośbę ks. bpa Jerzego Mazura SVD objęliśmy parafie św. Brunona i św. Kazimierza z zadaniem, aby prowadzić proces ich połączenia w jedną parafię pod wezwaniem Świętych Brunona i Kazimierza.

Nazywam się ks. Piotr Sosnowski, jako proboszcz będę  razem z moimi czterema braćmi salezjanami – ks. Łukaszem, ks. Dariuszem, ks. Adamem, ks. Jackiem – pełnił posługę prowadzenia i animacji naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie proszę Was, Kochani Parafianie, o modlitwę za nas oraz o współpracę w tym pięknym dziele.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować księżom proboszczom: ks. Zbigniewowi Chmielewskiemu i ks. Maciejowi Gilewskiemu za ich dotychczasową pracę i posługę oraz kulturę i otwartość w przekazaniu parafii salezjanom. Dziękuję serdecznie! Dziękuję za posługę także księżom wikariuszom: ks. Karolowi i ks. Robertowi.

Każda zmiana ma prawo budzić w człowieku lęk i pytanie o to, jak teraz będzie. Chciałbym zaprosić obie rady parafialne, rady ekonomiczne, liderów licznych grup i wspólnot oraz wszystkich, którym zależy na budowaniu żywego Kościoła, do podjęcia wspólnego wysiłku, abyśmy na drodze synodalnego dialogu szukali nowych rozwiązań i podejmowali z wiarą wyzwania jako już jedna parafia z dwoma świątyniami – niczym dwoma płucami tego samego organizmu.

W tym też duchu chciałbym zaprosić Was do konsultacji parafialnej dotyczącej nowego porządku mszy świętych w obu naszych świątyniach. Na końcu kościoła są wyłożone ankiety oraz adres nowej strony parafialnej. Dziękuję za każdą wyrażoną opinię. Miesiąc lipiec pozostaje w dotychczasowym grafiku mszy świętych.

Obydwie kancelarie parafialne zostaną również zintegrowane w jednym pomieszczeniu.

Zależy nam, aby również budynek parafialny – teraz budynek już jednej parafii – otworzyć dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób samotnych i potrzebujących wsparcia, dla każdego. W duchu świętego Jana Bosko chcemy być parafią i wspólnotą dla wszystkich. Nasz dom parafialny i zakonny jest dzisiaj otwarty i każdy może po mszy świętej zobaczyć jego aktualny stan. Serdecznie zapraszam.

Informacje dotyczące kalendarza liturgicznego na nadchodzący tydzień.

  • Poniedziałek – św. Jana z Dukli
  • Czwartek – św. Benedykta, opata i patrona Europy
  • Piątek św. Brunona, biskupa i męczennika, współpatrona naszej parafii – uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12, 30 w Sanktuarium św. Brunona. Serdecznie zapraszam!
  • Sobota – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Dziękuję za pomoc w dzisiejszą niedzielę współbraciom salezjanom z Warszawy i Różanegostoku!

Pozdrawiamy solenizantów, jubilatów nadchodzącego tygodnia. Modlimy się za osoby chore, samotne, cierpiące na duszy, smutne. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych w minionych dniach – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Niech na nowy tydzień życia Bóg nam błogosławi!


Podziel się tym wpisem: